اتباع دارای مجوز قانونی مشکلی برای تحصیل ندارند

به گزارش اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی به نقل از خبرگزاری فارس محمد عجمی در حاشیه نشست خبری طرح آمایش 6 در مشهد اظهار داشت: اداره‌کل اتباع خارجی به منظور جذب کمک‌های بیشتر برای مهاجران، ارتباط‌ها و رایزنی‌هایی را با سازمان‌های بین‌المللی داشته است و در صدد است مسائل و مشکلات آنها را منعکس کنند.

مدیرکل اتباع خارجی استان افزود: ما از مهاجران تقاضا داریم قوانین و مقررات جمهوری اسلامی را رعایت کنند و یکسری کارهایی را که در ماه محرم ممنوع شده است از جمله قمه‌زنی، مزاحمت صوتی برای همسایگان در مساجد و تکایا را آنها نیز انجام ندهند.

عجمی درباره بحث تحصیلی دانش‌آموزان اتباع خارجی گفت: حدود 55 هزاردانش‌آموز اتباع داریم که در استان مشغول به تحصیل هستند و برای کسانی‌که دارای مجوز قانونی جمهوری اسلامی هستند هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: تعداد 1150 دانشجو هم مشغول به تحصیل هستند و کسانی‌که شرایط مصوب وزارت علوم را دارا باشند هیچ مشکلی برای دریافت مدرک ندارند.

مدیرکل اتباع خارجی استان خراسان رضوی در مورد ازدواج اتباع خارجی با دختران ایرانی گفت: براساس طرح شناسایی سال 80-79 حدود 5 هزار و 163 پرونده ازدواج با بانوان ایرانی تشکیل شده است.

عجمی ادامه داد: اگر این ازدواج‌ها به صورت رسمی صورت گرفته باشد فرزندان آن‌ها برای تحصیل و اشتغال مشکلی ندارند.

وی اظهار داشت: تنها کسانی‌که تا قبل از تاریخ مهرماه 1385ازدواج کرده باشند، ازدواج آن‌ها به صورت رسمی ثبت می‌شود و بعد از آن دیگر هیچ ازدواجی به صورت رسمی ثبت نمی‌شود.

عجمی گفت: از تمام هموطنان تقاضا داریم که به هشدارها و توصیه‌های قانونی توجه کنند و قبل از هر اقدامی با کارشناسان مشاوره حقوقی انجام دهند. منبع: پورتال وزارت کشور ج.ا.ایران

/ 0 نظر / 4 بازدید